Мульчування

Мульчування - один з найбільш простих агроприйомів, що дозволяє садівникам захистити свій грунт, від впливу природніх факторів, від заростання та осушення. Технологія мульчування дуже проста - весь грунт покривається різними, в залежності від ситуації матеріалами.

Для того, щоб здійснити мульчування, використовують такі матеріали, що входять до дві категорії:

  • органічні
  • неорганічні

До першої групи, як правило, відносять: тирса, кору дерев, скошену траву, компост (який не містить насіння бур'янів).

До другої групи відносять: гравій, руберойд, плівку, камінь і багато іншого.

Виходячи із запропонованих матеріалів, садівники рекомендують віддавати перевагу органічним матеріалами, оскільки вони по - перше пропускають достатню кількість вологи і повітря, незамінного для грунту, а по-друге через час вони розкладаються, і завдяки цьому процесу збагачують грунт.

Але, також важливо враховувати, що саме органіка здатна кардинально змінювати кислотний склад грунту, тому, для того, щоб уникнути зворотнього результату, рекомендуємо Вам звернутися до фахівців нашої компанії «Блісто».

Якщо Ви визначилися, з тим, що збираєтеся проводити мульчування, то, важливо знати, згідно з даними досвідчених садівників, що найкращим варіантом для цього процесу, вважають садовий компост. Така мульча, в рази збагачує Ваш грунт і має нейтральну реакцію.

Наступним в списку виділяють, перепрілий гній із соломою. Така мульча багата фосфором і, виходячи з кислотної реакції, займає слабку нейтральну позицію.

Далі йдуть такі матеріали для мульчування:

-торф,

-свіжоскошена трава,

-подрібнена яєчна шкаралупа,

-перегній листя.

Важливо пам'ятати, що час мульчування, також відіграє велику роль. Оптимальний варіант - пізня весна.

Саме в цей період, дотримані ідеальні умови для процедури мульчування. Грунт прогрітий і не втратив вологу.

Також слід знати той факт, що перед процедурою мульчування потрібно проводити певну підготовку. А саме:

  •  видалити бур'яни,
  • при недостатній вологості, зволожити грунт,
  • внести наявні добрива,
  • розпушити.

При питанні, що саме можна мульчувати, відповідь буде проста, - абсолютно, будь-які насадження, починаючи від ягідних посадок до овочевих плантацій. Головне, щоб у Вас був сам матеріал для мульчування.

При процесі мульчування, також виникає безліч нюансів, стосовно вірною укладання, правильної прибирання мульчі і добірки мульчі під грунт. Для того, щоб впоратися з виниклими питаннями, радимо Вам зв'язатися з нашим офісом. Звернувшись до досвідчених працівників компанії «Блісто», Ви отримаєте всю інформацію стосовно мульчування.