Стрижка хвойних рослин

Хвойні дерева є дуже корисними мешканцями присадибної ділянки. Крім того, вони цілий рік радують око і не вимагають особливого догляду. Необхідно лише, час від часу, проводити обрізку.

Хвойні рослини добре піддаються формуванню і стрижці. Оскільки обрізка - це "хірургічне втручання", працювати потрібно тільки чистим і гострим інструментом, інакше можна занести інфекцію в рану, і рослина загине.

Формуючу обрізку крони необхідно проводити щорічно. Оптимальні терміни обрізки - кінець лютого - березень (рання весна - до початку сокоруху). Фасонну стрижку або незначну обрізку проводять і в період росту пагонів - в травні - червні. Стрижку можна поєднувати з прищипуванням швидкозростаючих пагонів або видаленням нирок, розвиток яких може бути небажаним для формування крони.

Дуже молоді рослини обрізати, а тим більше стригти, потрібно обережно, видаляючи лише незначну кількість гілок, в першу чергу сухі і слабкі. Легка стрижка корисна всім рослинам, при правильному догляді вони стають густіші і починають рясніше галузитися. Якщо потрібно додати рослині певну форму, бажано користуватися трафаретом або каркасом, а при створенні живоплоту з ялини або туї - це необхідна умова.

 

Наша компанія пропонує також санітарну обрізку хвойних дерев. Яка проводиться для видалення сухих, хворих, волчкових пагонів, забезпечує нормальну вентиляцію крони та проникнення світла. Таку обробку доцільно поєднувати з проріджуванням крони.

Обов'язково слід проводити розпушування грунту і видаляти бур'яни. Мульчування пристовбурного кола позитивно позначиться на стані "оперованих" рослин.