Обробка газонів від хвороб

Обробка газону від хвороб, захистить його від всіляких шкідливих організмів і бактерій.

До переліку найбільш поширених хвороб варто віднести:

 • Снігова пліснява.

  Це захворювання характерно для холодного періоду року і танення снігу. На газоні помітні плями круглої форми від сірого до рожевого кольору. Також пошкоджені рослини. 

  Для лікування даного захворювання використовують 2 методи:

  агротехнічний: внесення добрив (наприклад, калійно-фосфорних), прочісування і аерація.

  застосування фунгіцидів: обробка фундазолом (відомий також як Беноміл).

 • Борошниста роса.

  Для цього захворювання сприятлива навпаки тепла погода. При виявленні буде помітний пухкий, паутинний наліт білого відтінку, з часом білий змінюється в сірий.

Заходи боротьби:

 Агротехнічні: все те ж підживлення, внесення різних добрив, в залежності від виду газону. Також рекомендується знизити кількість поливів. 

Хімічний вид боротьби: обприскування наступними препаратами: Альто, Тилт преміум, Фолікур.

 • Іржа.
   Є цілий перелік видів іржі (лінійна, стеблова, жовта, коронна та інші ...) Джерело збудника виступають бур'яни, (виснаження, втрата достатньої кількості вологи, порушення поверхневого листа). Мірою боротьби є також два способи.
  Агротехнічний: все те саме, внесення добрив, полив і іноді скошування.
  Хімічний: той же, що і для борошнистої роси.
  Важливо розуміти, що хвороба, якщо така визначена, повинна лікуватися виключно фахівцем. Для того, щоб запобігати хворобам проводьте всі садові роботи з регулярною постійністю, мінімізуйте фактори ризику при яких хвороба зможе проявитися і також не забувайте про добрива.

Важливо знати, що хвороб дуже багато, але завжди при своєчасному зверненні до досвідчених  та професійних садівників, є гарантований шанс врятувати прогресування і поширення хвороби на газоні.

Нехай Ваш газон, завжди залишається свіжим, здоровим і зеленим.